Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat ruh ve sinir hastalıkları hastanesine götürüldü

  • 19 Nisan 2024
  • 621 kez görüntülendi.
Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat ruh ve sinir hastalıkları hastanesine götürüldü

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat, Bakırköy’deki Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan tetkiklerin ardından tekrar cezaevine gönderildi.

 

Dilan Polat, 5 Kasım’da kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmıştı. Eşi Engin Polat ve kardeşi Sıla Doğu ile birlikte 14 şüpheli arasında yer almıştı. Polat’ın avukatları, müvekkillerinin psikolojisinin iyi olmadığını belirtmişlerdi.

 

Antidepresan ilaç kullanan Dilan Polat’ın ilaçlarının bitmesi üzerine 29 Aralık’ta Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi. Yapılan tetkikler sonrasında tekrar Silivri’deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

 

Polat, hapisten bir mektup göndermiş ve içindeki duygularını, hapishane koşullarını anlatmıştı. Mektupta, “Çok özledim be Kübra’m. Size gelince hep iyiyim diyorum ama hiç iyi değilim. Boğuluyorum burada. Canım annem sizi öyle çok özledim ki. Canım Kübra’m hepinizi çok seviyorum. Şuan saat 20:30 öyle sıkıldık ki dört duvar arasında Nilgün ile beraber yürüdük oda içerisinde bir ileri bir geri… Bacaklarım ağrıyor. Her gün düşünmekten…” ifadeleri yer alıyordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ