SON DAKİKA

Kripto Bizde

Hz. Yusuf’un Hayatı – Hazreti Yusuf’un Hayatı Birinci Kısmı

Hz. Yusuf’un Hayatı – Hazreti Yusuf’un Hayatı Birinci Kısmı
Bu haber 19 Temmuz 2023 - 20:23 'de eklendi ve 250 views kez görüntülendi.

Yakup peygamberin 12 oğlu vardı en küçüklerinden ikincisi hazreti Yusuf idi. Kenan Şehri Mısır Ülkesinde yaşıyorlardı. İleride Peygamber Olacağının Müjdesini almıştı. Bu nedenle diğer kardeşleri ona kin ve kıskançlık beslediler ve hazreti Yusuf’un hayatı böylece başlar oldu…

O’nu derin kuyuya attılar çünkü kendisini istemiyorlardı. Baba Yakup artık biricik oğlu Yusuf’tan ayrı kalacak ve uzun bir hasret çekecekti. özlem ve sabrın başlangıcı başlamıştı. Yusuf için uzun bir yol Yakup için uzun bir sabır gerekiyordu. Nitekim Yusuf’u kuyudan çıkartan bir kervan onu köle olarak mısır kentine götürüp sattılar. O’nu satın alan hükümdar eşi Züleyha veya Zeliha adında bir kraliçeye hediye etti.

Haftalar, aylar, yıllar geçti olayın üzerinden Yusuf genç ve delikanlı aynı zamanda yakışıklı bir görünüme sahip olmuştu. Züleyha ona sahiplenmek isterken olay duyuldu ve Yusuf için zindan kapısı görüldü.

Evet Yusuf artık zindan da hayatına girecekti. Çünkü kendisi Züleyha’nın emrine uymamış kirli emellerine alet olmamıştı. Böylece Yusuf zindan da tam 12 yıl kalacaktı. Ta Ki bir rüya sır ve gizem dolu bir gerçek meydana gelene kadar. Yusuf aynı zamanda rüya ilmini öğrenmiş rüyaların yorumunu ve tabirini yapmıştı. Bu rüya zindan dan kurtuluşuna vesile olacaktı…

Hazreti Yusuf’un Hayatı Birinci Kısmı Burada Noktalamak Üzere Sizleri Allah’a Emanet Ediyoruz. İkinci Kısmı Pek Yakında Yanında Olacaktır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA