SON DAKİKA

Kripto Bizde

FBI Yeni Kripto Suçları Birimi Başlattı

FBI Yeni Kripto Suçları Birimi Başlattı
Bu haber 22 Şubat 2022 - 18:41 'de eklendi ve 1.013 views kez görüntülendi.

Ulusal Kripto Para Birimi İcra Ekibi, fidye yazılımlarını ve diğer suçları blok zinciri analizi de dahil olmak üzere araçlarla araştıracak.

FBI, kripto para birimleri içeren suçları araştırmak için yeni bir ekip kuruyor.

Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco tarafından Perşembe günü açıklanan Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi (NCET), bu davaları araştırmak ve kovuşturmak için kripto içeren hangi tür suçların daha fazla kaynağa ihtiyaç duyabileceğini değerlendirecek.

Bir basın açıklamasına göre, ekibe uzun süredir savcı Eun Young Choi başkanlık edecek.

Monaco, Münih Siber Güvenlik Konferansı’ndaki bir açılış konuşmasında yeni birimi duyurdu ve birimin kendi blok zinciri analizini yapacağını ve suçlara karışan varlıklara el koyacağını söyledi.

Monaco, açılış konuşmasının ardından bir soru-cevap oturumunda, “Kripto para birimlerinin ve sanal para birimlerinin güvenli bir liman olarak görülmemesi gerektiğine dair bir mesaj gönderdiğimizi düşünüyorum.” Dedi.

Açıklamaya göre ekip, “kripto para birimlerinin suç amaçlı kötüye kullanımına” izin verebilecek kripto borsaları, karıştırıcılar, bardaklar ve diğer türdeki dijital varlık altyapı sağlayıcılarına odaklanacak.

Fidye yazılımların da kilit bir odak noktası olacağını söyleyen Monaco, kolluk kuvvetlerinin bu tür saldırıları başlatmak için “iş modelini çökertmesi” gerektiğini söyledi.

“NCET, Suç Birimi’nin federal, eyalet, yerel ve uluslararası kolluk kuvvetlerine, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyadaki kripto para birimi ve dijital varlıkları içeren ciddi suçları agresif bir şekilde araştırmak ve kovuşturmak için kapasite oluşturmak için destek ve eğitim sağlamaya yönelik mevcut çabalarını artıracak.” yayın dedi.

Adalet Bakanlığı, 2021’in sonunda kara para aklama ve siber suç uzmanlarından oluşan kendi kripto uygulama ekibini kurdu.

O sırada Monaco, “kripto para borsaları geleceğin bankaları olmak istiyor. İnsanların bu sistemleri kullanırken kendilerine güvenebileceklerinden emin olmamız ve kötüye kullanımın kökünü kazımaya hazır olmamız gerekiyor” dedi.

FBI, Kripto ATM’lerini ve QR Kodlarını Kullanan Dolandırıcılıklara Karşı Uyardı

FBI, Kripto ATM'lerini ve QR Kodlarını Kullanan Dolandırıcılıklara Karşı Uyardı

FBI, Kripto ATM’lerini ve QR Kodlarını Kullanan Dolandırıcılıklara Karşı Uyardı

ABD kolluk kuvvetleri, kurbanları işlemleri tamamlamak için fiziksel kripto ATM’lerini ve QR kodlarını kullanmaya yönlendiren dolandırıcıların sayısında bir artış olduğunu söyledi.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ödemeleri kolaylaştırmak için kripto para otomatik vezne makineleri (ATM) ve hızlı yanıt (QR) kodlarını kullanan dolandırıcılık düzenlerinde bir artış olduğu konusunda uyarıyor.

FBI, kurbanları ödeme işlemlerini tamamlamak için fiziksel kripto ATM’lerini ve QR kodlarını kullanmaya yönlendiren dolandırıcılarda bir artış gördüğünü söyledi.

Dolandırıcılar, kurbandan ödeme talep edecek ve ardından kurbanı, kurbanın yatırım veya emeklilik hesapları gibi finansal hesaplarından para çekmeye yönlendirecektir.

FBI, kurbanın işlem sırasında kullanması için dolandırıcının kripto para cüzdanıyla ilişkili bir QR kodu da sağlayacakları konusunda uyarıyor.

Dolandırıcı daha sonra kurbanı paralarını yerleştirmek, kripto para birimi satın almak ve alıcı adresini otomatik olarak doldurmak için sağlanan QR kodunu kullanmak için fiziksel bir kripto para ATM’sine yönlendirir. FBI, dolandırıcının genellikle kurbanla sürekli çevrimiçi iletişim halinde olduğunu ve ödeme tamamlanana kadar adım adım talimatlar verdiğini söyledi.

FBI, “Bireyle bir ilişkiniz olduğuna inansanız bile, uyanık kalmanız ve yalnızca çevrimiçi konuştuğunuz birine ödeme yapmamanız önemlidir” tavsiyesinde bulundu.

AÇIKLAMA

Kripto para, dijital varlıklar ve paranın geleceği hakkında haber ve bilgilerde lider olan kriptobizde.com, en yüksek gazetecilik standartları için çabalayan ve katı bir dizi editoryal politikaya uyan bir medya kuruluşudur. kriptobizde, kripto para birimlerine ve blok zinciri girişimlerine yatırım yapan Digital Currency Group’un bağımsız bir yan kuruluşudur. Tazminatlarının bir parçası olarak, editör çalışanları da dahil olmak üzere bazı kriptobizde çalışanları, çok yıllık bir süre boyunca hak kazanan hisse senedi değerleme hakları şeklinde DCG öz sermayesine maruz kalabilir. kriptobizde gazetecilerinin DCG’de doğrudan hisse satın almalarına izin verilmez.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA