SON DAKİKA

Kripto Bizde

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Touts Deneme Koleksiyonu ETHenver Talk’ta

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Touts Deneme Koleksiyonu ETHenver Talk’ta
Bu haber 22 Şubat 2022 - 18:39 'de eklendi ve 489 views kez görüntülendi.

Ethereum’un kurucu ortağı ve figürü, halka açık bir entelektüel role geçişine devam ediyor.

Perşembe günkü Schelling Point ETHDenver mini konferansının açılış konuşmasında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yeni çıkacak bir kitabı duyurarak ve farklı teknolojik alanlarda gelişim teorileri hakkında ders vererek, kamu entelektüeli rolüne devam eden geçişinin sinyalini verdi.

“E-teori-um blok zinciri” başlıklı bir konuşmada Buterin, blok zinciri gelişimini yönlendiren entelektüel temelleri tartıştı.

Peter Thiel’in “kripto özgürlükçü, yapay zeka [yapay zeka] komünist” olduğunu savunan 2019 tarihli bir dersine değinen Buterin, ikiliğin “aşırı basitleştirilmiş” olduğunu, ancak kriptonun devam eden ilerlemesini neyin yönlendirdiğini tartışmak için bir değerlendirme listesi olarak kullanılabileceğini savundu.

Teknolojiyi varsayımsal politik özellikleri üzerinde tartışmak yerine, odak noktası teknolojinin “entelektüel özellikleri” olabilir, diye savundu: Bu durumda, “teori” ve “ampirizm” olarak sınıflandırdığı arasındaki fark.

Konuşma, 28 yaşındaki geliştiricinin yakın tarihli bir Twitter ileti dizisinden ilham aldı; bu, “kelime dizileri” ile “şekil döndürücüler”i birbirine karıştıran yeni bir mem – gevşek bir şekilde, farklı bilişsel yeterlilik türleri için terimler, teori ve dili destekleyen kelime öbekleri ve deneyciliği ve matematiği kucaklayan şekillendiriciler.

Konuşmada Buterin, kripto gelişimi matematiksel ve sosyal teoriler tarafından yönlendirilirken, AI gibi teknoloji alanlarının bunun yerine ampirik testlere dayandığını savundu.

Örneğin, özel anahtar kriptografisi gibi yenilikler, yapay zeka ajanlarının alınmasından ve saldırı vektörlerinin tekrar tekrar modellenmesinden kaynaklanmadı; Buterin, bunun yerine güvenlik garantileri oluşturmak için katı matematiksel teoriler oluşturmaktan kaynaklandığını söyledi.

Teoriye genellikle şüpheyle bakıldığını söyledi, çünkü matematik temelli garantiler yanlış olabilir ve bu nedenle felaket olabilir; Başarısız olan bir fikir birliği mekanizması, bir blok zincirindeki değeri tamamen silebilir.

Buterin, kripto gibi sosyal yapıları etkileyen yeni ortaya çıkan teknolojinin yine de teoriye dayalı geliştirmeden yararlanabileceğini savunarak, “Kripto, özellikle, ademi merkeziyetçiliği nedeniyle kesinlikle teori tarafında” dedi.

Kitap düşürme
Sahneden çıkarken teknoloji uzmanı ayrıca bir deneme koleksiyonu olan “Vitalik Buterin: Proof of Stake” adlı bir kitabı duyurdu.

Son yıllarda Vitalik, Ethereum’un aktif gelişiminden uzaklaştı, ancak diğer konuların yanı sıra zincirler arası birlikte çalışabilirlik ve yapay rahim ihtiyacı gibi konulara değinen üretken bir yazar oldu.

“Proof of Stake”in açıklanmış bir çıkış tarihi yok.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA