SON DAKİKA

Kripto Bizde

Amerika Kıtasında İlk Hareket Ettiren: Bitcoin 40 Bin Dolara Yakın, Oyun DeFi’yi Ters Çevirdi

Amerika Kıtasında İlk Hareket Ettiren: Bitcoin 40 Bin Dolara Yakın, Oyun DeFi’yi Ters Çevirdi
Bu haber 22 Şubat 2022 - 18:45 'de eklendi ve 536 views kez görüntülendi.

18 Şubat 2022 bağlamında kripto piyasalarındaki son hamleler.

Günaydın ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a hoş geldiniz. Hafta içi her sabah gelen kutunuza almak için buradan kaydolun.

İşte bu sabah olanlar:

Piyasa Hareketleri: ABD’de uzun bir tatil hafta sonu risk iştahını kontrol altında tuttuğu için Bitcoin baskı altında kalıyor.
Öne çıkan hikayeler: Geleneksel piyasalar, Bitcoin’in Mart faiz artışından sonra dibe vurabileceğini öne sürüyor. Oyun, aktif kullanıcı cüzdanları açısından DeFi’yi değiştirir.
Ve Christine Lee, Emily Parker ve Lawrence Lewitinn’in ev sahipliğinde ABD Doğu saatiyle sabah 9:00’da CoinDesk TV şovu “First Mover”a göz atın. Bugünkü şovun konukları:

Axelar’ın CEO’su ve kurucusu Sergey Gorbunov
Jordan Sherman, Ölümsüzler CEO’su
Piyasa Hareketleri
Omkar Godbole tarafından

Göreceli güç endeksi ile Bitcoin’in günlük grafiği. (Ticaret Görünümü)

Avrupa hisse senetleri ve S&P 500 vadeli işlemleri, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile gelecek haftanın sonlarında bir görüşmeyi kabul ettiğine dair raporlardan hafif bir ters rüzgar alsa bile, Bitcoin yataydan negatife doğru işlem görüyordu; “Ukrayna’nın daha fazla Rus işgali yok.”

Kripto para birimi daha önce küçük bir sıçrama gördü ancak yükseliş trend çizgisini geri alamadı. Günlük grafik göreli güç endeksi, 50’nin altında bir düşüş bölgesine daldı ve bu da devam eden düşüşün kapsamını gösteriyor.

Bannockburn Global Forex’ten Marc Chandler bir blog yazısında, ABD’de uzun bir tatil hafta sonu ve büyük bir jeopolitik belirsizliğin Cuma günkü Kuzey Amerika seansı sırasında risk iştahını kontrol altında tutması muhtemel. ABD finans piyasaları, Başkanlar Günü münasebetiyle Pazartesi günü kapalı olacak.

Bazı analistler, jeopolitik gerilimler daha da yükselirse daha derin bir düşüş öngörüyor. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya bir e-postada, “Bitcoin nihai riskli varlık ve bir Ukrayna işgali, kripto satış baskısını kısa vadede %10-15 daha devam ettirecek” dedi.

Ayrıca, Fed’in faiz artırımı korkuları ve düzenleyici endişeler, varsa, yükseliş hareketlerini kontrol altında tutabilir.

Mart ayında 50 baz puanlık faiz artırımı çağrıları, bu hafta başında açıklanan ve ABD tüketici fiyat enflasyonunun Ocak ayında yıllıklandırılmış %7,5’e yükselerek 40 yılın en yüksek seviyesine çıktığını gösteren verilerin ardından daha da yükseldi. Fed fon vadeli işlemleri bu yıl beş faiz artışı için fiyatlandırıldı.

Yahoo tarafından hazırlanan bir rapora göre, Başkan Joe Biden önümüzdeki hafta devlet kurumlarını kripto para birimleri ve bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) incelemeye ve dijital varlıkları düzenlemek için bir strateji geliştirmeye yönlendiren bir yürütme emri çıkarabilir. Başkanın finansal piyasalar üzerindeki çalışma grubu, istikrarlı paraların (dolar destekli kripto para birimlerinin) oluşturduğu sistemik riskleri şimdiden inceliyor.

Moya, “Sabit paralar için belirsizlik kriptolar için kısa vadeli bir olumsuzluk, ancak kripto para birimi için genel uzun vadeli büyüme ABD düzenlemesini kucaklayacak, dedi.

DIA rallileri %30

Açık kaynaklı Web 3 verilerini ve Oracle platformu Merkezi Olmayan Bilgi Varlığını (DIA) yöneten bir Ethereum tokeni olan DIA, son 24 saat içinde %30 arttı.

Yükseliş hareketi, DIA’nın Birleşik Krallık FCA tarafından düzenlenen kripto endeksi sağlayıcısı CF Benchmarks’ın referans oranlarını veri sunumunda beslemeler olarak içereceğini açıklamasının ardından geldi. CF benchmarks, Bitcoin vadeli işlemlerini ve opsiyonlarını düzenlemek için Chicago Ticaret Borsası tarafından Bitcoin Referans Oranı kullanılan önde gelen kripto endeksi sağlayıcılarından biridir.

“ETH ve SOL referans oranları, hem Ethereum’a özgü hem de Solana’ya özgü geliştiricilere sağlanacak. Kurumsal düzeyde, Benchmark Yönetmeliği uyumlu referans oranlarının mevcudiyeti, Web3’te esnek ve sağlam metodolojilerle desteklenen yeni finansal ürünlerin ve hizmetlerin güvenli bir şekilde geliştirilmesini sağlayacaktır. ,” DIA Perşembe günü yayınlanan bir blog yazısında söyledi.

Son Haberler
ABD Kurumları Geçen Yıl NetWalker Fidye Yazılımıyla İlgili Yaklaşık 30 Milyon Dolarlık Kripto Ele Geçirdi
AscendEX İhlalinin Arkasındaki Hackerlar 1,5 Milyon Dolarlık Eteri Değiştirip Değiştirme İşlemine Taşıdı
Yapay Zeka ile Daha Akıllı Akıllı Sözleşmeler
CoinGecko’nun Metaverse’deki Bobby Ong’u
Terra, CEO Do Kwon, Ayna Protokolü Soruşturmasıyla İlgili SEC Mahkeme celbine uymasını emretti
Çin, Hong Kong’un Bir Zamanlar Canlı Kripto Endüstrisine Uzun Gölge Düşürüyor
Bitcoin Mart Faiz Artışından Sonra Toplanacak mı?
Omkar Godbole tarafından

Bitcoin sadece 13 yaşında ve büyük ölçüde gelecek ay başlaması beklenen yaklaşan Fed sıkılaştırma döngüsü sırasında nasıl performans gösterebileceğine dair ipuçları aramak için neredeyse hiç tarihsel veriye sahip değil.

Ancak, bu durumda dolar ve hisse senetleri yardımcı olabilir. Geçmiş veriler, doların tipik olarak ilk Fed faiz artışından sonra zirve yaptığını gösteriyor. Güçlü bir dolar genellikle bitcoin için düşüş eğilimi olarak kabul edilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Bloomberg’e göre, S&P 500, 1950’lerden bu yana 12 faiz artışı döngüsünde ortalama %9’luk bir kazanç elde etti. Mart 2020’den bu yana kurumsal katılımın artmasıyla bitcoin, borsalarla daha sık birlikte hareket etti.

Bu nedenle, merkez bankası borçlanma maliyetlerini 50 baz puan veya daha fazla artırmadığı ve yıl sonuna kadar dört artış için kapıları açık tutmadığı sürece, bitcoin Mart faiz artışını takiben dengeyi yeniden kazanabilir.

Pantera Capital’in CEO’su ve kurucusu Dan Morehead’e göre Bitcoin, Fed’in faiz artırım döngüsü sırasında fonları park etmek için en iyi yer olabilir.

“Bence piyasalarımız yakında ayrışacak. Yatırımcılar şöyle düşünecekler: Fed dünyadaki tek alıcıdan satıcıya geçerken tahviller ezilecek. Yükselen oranlar hisse senetlerini ve gayrimenkulü daha az çekici hale getirecek. Moorhead, 16 Şubat’ta yayınlanan haber bülteninde, hem hisse senetleri hem de tahviller düşerken yatırım yapın? (Normalde negatif korelasyona sahiptirler.) Blockchain bu dünyaya yatırım yapmak için çok yasal bir yer” dedi.

Oyun Çevirme DeFi
Omkar Godbole tarafından

CryptoRank tarafından izlenen veriler, oyunla bağlantılı benzersiz aktif cüzdanların 2021’de merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilişkili olanları geride bıraktığını ve blok zinciri endüstrisinin kullanımının %49’unu oluşturduğunu gösteriyor.

Bir ortak olan Ilan Solot, “Oyun, kriptodaki en büyük büyüme alanlarından biri haline geldi. İlk oyun dalgası, Axie veya DeFi Kingdoms gibi Oynamak İçin Kazan (P2E) çünkü bunların dağıtımı daha kolay, daha az yoğun grafik ve mekanik gerektiriyor” Tagus Capital Çoklu Strateji Fonu’nda, bir e-postada söyledi.

Solot, “P2E’nin ana cazibesi, oyunun ekonomisine bir şekilde katılmaktır, bu nedenle, doğal olarak, birçok DeFi kullanıcısı (özellikle verim çiftçileri) hızla gemiye atlayacaktır. Çok fazla örtüşme var,” diye ekledi.

 

 

Arca’dan Jeff Dorman’ın bir blogda belirttiği gibi, oyun sektörü patlama yaşarken ve genellikle durgunluk kanıtı olarak kabul edilirken, oyun jetonlarının ve diğer alt sektör madeni paralarının serveti, belki de perakende ve yeni profesyonel yatırımcılar arasındaki eğitim eksikliğinden dolayı bitcoin’e bağlı kalıyor. geçen ay yayınlanan yazı.

“Birçok dijital varlık, yüksek gelirleri ve nakit getirileri nedeniyle kârsız teknoloji şirketlerinden daha çok tüketici temelleri gibi davranmalı, ancak piyasa, durgunluğa dayanıklı oyun şirketlerinin tokenleri (örneğin AXS) ile yüksek seviyeli oyun şirketlerinin jetonları arasında bir ayrım yapmaya pek hazır görünmüyor. nakit akışı değişim şirketleri (örneğin FTT, SUSHI) ile nakit akışı olmayan protokoller (örneğin BTC) veya çok az ücret üreten erken aşama ürünler (örneğin SOL, AVAX),” dedi Dorman.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA